Do porodu ciężarna kobieta powinna przyjechać, gdy odczuwa czynność porodową, np. regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie. W przypadku braku występowania w/w symptomów, do szpitala powinna się zgłosić 7 dni po terminie porodu wyznaczonym przez lekarza prowadzącego ciążę.

Do szpitala ciężarna kobieta powinna się zgłosić zgodnie z terminem wskazanym na skierowaniu przez lekarza prowadzącego ciążę. Planowe przyjęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00. W przypadku odczuwania czynności porodowych, tj. regularne skurcze, odejście wód płodowych, krwawienie, powinna przyjechać do szpitala bez względu na dzień i porę dnia/nocy. Szpital jest czynny 7 dni w tygodniu przez 24 h/doba. Przyjazd do szpitala nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia ani umówienia terminu.

Ostateczną decyzję czy poród odbędzie się siłami natury czy poprzez cesarskie cięcie podejmują lekarze po przyjęciu do szpitala.

Panie zgłaszające się do szpitala powinny się udać do Punktu Segregacji Medycznej Pacjentów. Dalsze decyzje są podejmowane po przeprowadzeniu wywiadu epidemicznego, wypełnieniu ankiety, wykonaniu testu ( antygenowego). Zgłaszając się do naszego szpitala, nie trzeba we własnym zakresie wykonywać testu.

Podczas pandemii nie ma możliwości odwiedzania pacjentów. Nie odbywają się także porody rodzinne. Poza tymi dwoma ograniczeniami porody odbywają się normalnie, czyli pacjentki są otoczone troskliwą i profesjonalną opieką medyczną personelu. Do szpitala prosimy zabrać rzeczy wyszczególnione na naszej stronie.

© Kliniczne Centrum Ginekologii,Położnictwa i Neonatologii w Opolu

45-066 Opole
ul. W.Reymonta 8


by Transposh - translation plugin for wordpress

Kontakt